„A múlt nem halt meg, hanem hat reánk...
”(Babits Mihály)
Látványtár
a Balassa Bálint Múzeum gyűjteménynek legszebb darabjaiból
(TIOP 1.2.2-11/1-2012-0077)
EGÉSZ ÉVBEN NYITVA!
Nyitvatartás:
- április 1. – október 31. 10-18 óráig
- november 1. – március 31. 10-16 óráig
Csütörtök - 10:00 - 18:00
Péntek - 10:00 - 18:00
Szombat - 10:00 - 18:00
Vasárnap - 10:00 - 18:00
Cím: 2500 Esztergom, Mindszenty tér 5. (ld. a weboldal tetején a Megközelítés menüt)
Elérhetőségeink:
- Telefon/Fax: (+36) 33 500 175 (Csak munkaidőben, 8-16 óráig)
- Email: balassamuzeum@balassamuzeum.hu
Belépőjegy:
- felnőtt: 800 Ft
- diák és nyugdíjas: 400 Ft
- Családi kedvezmény! 50%-os engedmény a felnőtt(ek)nek (legalább két gyermek és rokoni kapcsolat esetén)
- 6 éves kor alatt és 70 év felett INGYENES!
Barangolás a Látványtárban – Tematikus tárlatvezetés felnőtteknek
A Látványtárban régészeti, néprajzi, képzőművészeti műtárgyaink legjavából látható válogatás, valamint hajómakettek, régi bútorok és muzeális könyvek is bemutatásra kerülnek. Ezt az egyedülálló, Esztergom történeti emlékeit bemutató gyűjteményt ismerhetik meg az ide látogatók egy különleges történelmi, régészeti és művészettörténeti barangolás keretén belül.
A tárlatvezetés időtartama: 40 perc
A tárlatvezetés ára: 3000 Ft/csoport
A vezetések előzetes bejelentkezéshez kötöttek – minimum létszám 5 fő
2012-ben az Új Széchenyi Terv TIOP pályázatán 65 913 661 Ft-ot nyertünk a Mindszenty téri épületünk keleti, földszinti szárnyában kialakítandó Látványtárra.
A Látványtár a Balassa Múzeum iroda és gyűjteményi raktárépületében (Esztergom, Mindszenty tér 5.) 180 m2-en valósult meg. Célja esztétikus és interaktív környezetben, élménydús formában a műtárgyállományunk komoly értékeit bőséges mennyiségben bemutatni.
Az átgondolt, esztétikus épületfelújítási, műtárgybarát, akadálymentesített fejlesztéssel 15-30 fő egyidejű kiszolgálására nyílik mód. Járulékos haszon a műtárgyak korszerű tárolása, zsúfolt raktáraink fellélegzése, energiatakarékos üzemeltetés, bevétel növekedés. A múzeumunkban 5 éve folyó aktív és népszerű múzeumpedagógiai foglalkozásaink is új lendületet kaptak. Önerőből végeztük el a műtárgyak állagmegóvását, konzerválását, a terjedelmes új digitális archívum és egyéb, a látványtárhoz kapcsolódó tudományos szakmai anyagok készítését, a szakemberek fenntartási költségének biztosítását, a múzeumpedagógiát. A pályázat sikeres megvalósításában részt vettek néprajzos, régész, restaurátor és fotós, valamint gazdasági ügyintéző kollégáink, és számos külső munkatárs (építész, festőrestaurátor, informatikus, grafikus, műszaki ellenőr stb.).
A Látványtárban régészeti, néprajzi, képzőművészeti műtárgyaink legjavából látható válogatás, valamint hajómakettek, régi bútorok és muzeális könyvek is bemutatásra kerültek. Interaktív környezetben, kisfilmekkel, néprajzi gyűjteményi fotókkal, érintőképernyős információs pulttal, múzeumpedagógiai foglalkozásokkal állunk 2014. szeptemberétől a gyűjteményünkre kíváncsiak részére rendelkezésre.
A felújítás képekben elbeszélve:
A restaurátorok munka közben, a Látványtárba kerülő régészeti, néprajzi és történeti műtárgyak, muzeális könyvek bemutatásra előkészítésekor :